Eaton - Electronics Division 15BJ5-0CAH
Part No.:
15BJ5-0CAH
Datasheet:
Aetrix15BJ5-0CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 5VWM BI
Comments
15BJ5-0CAH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
5V
Voltage - Breakdown (Min):
6.67V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
10.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
163A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)