Eaton - Electronics Division 15BJ6-0CAH
Part No.:
15BJ6-0CAH
Datasheet:
Aetrix15BJ6-0CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 6VWM BI
Comments
15BJ6-0CAH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
10.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
145.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)