Eaton - Electronics Division 15BJ64CAH
Part No.:
15BJ64CAH
Datasheet:
Aetrix15BJ64CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM BI
Comments
15BJ64CAH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)