Eaton - Electronics Division 15BJ6-5CAH
Part No.:
15BJ6-5CAH
Datasheet:
Aetrix15BJ6-5CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 6.5VWM BI
Comments
15BJ6-5CAH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.78V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
134A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)