Eaton - Electronics Division 15BJ7-0CAH
Part No.:
15BJ7-0CAH
Datasheet:
Aetrix15BJ7-0CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 7VWM BI
Comments
15BJ7-0CAH Specifications
Series:
15BJxxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
125A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)