Eaton - Electronics Division 15BJ8-0CAH
Part No.:
15BJ8-0CAH
Datasheet:
Aetrix15BJ8-0CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 8VWM BI
Comments
15BJ8-0CAH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
13.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
110.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)