Central Semiconductor Corp 1.5CE400A BK PBFREE
Part No.:
1.5CE400A BK PBFREE
Datasheet:
Aetrix1.5CE400A BK PBFREE.pdf
Description:
TVS DIODE 342VWM 548VC DO201
Comments
1.5CE400A BK PBFREE Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
342V
Voltage - Breakdown (Min):
380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
548V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)