Taiwan Semiconductor Corporation 1.5KE110CAH
Part No.:
1.5KE110CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Description:
TVS DIODE 94VWM 152VC DO201
Comments
1.5KE110CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
1.5KE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
94V
Voltage - Breakdown (Min):
105V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
152V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)