YAGEO 1.5KE130A/TR13
Part No.:
1.5KE130A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Aetrix1.5KE130A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-201 111V 179V
Comments
1.5KE130A/TR13 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
P6KE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
111V
Voltage - Breakdown (Min):
124V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
179V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)