Microsemi Corporation 1.5KE150CAE3/TR13
Part No.:
1.5KE150CAE3/TR13
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Datasheet:
Aetrix1.5KE150CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 128VWM 207VC CASE-1
Comments
1.5KE150CAE3/TR13 Specifications
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
128V
Voltage - Breakdown (Min):
143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)