YAGEO 1.5KE150CA/TR13
Part No.:
1.5KE150CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Aetrix1.5KE150CA/TR13.pdf
Description:
TVS DO-201 128V 207V
Comments
1.5KE150CA/TR13 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
P6KE
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
128V
Voltage - Breakdown (Min):
143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)