YAGEO 1.5KE160A/B
Part No.:
1.5KE160A/B
Manufacturer:
YAGEO
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet:
Aetrix1.5KE160A/B.pdf
Description:
1.5KE, DO-201, 136V, 219V, BOX
Comments
1.5KE160A/B Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
1.5KE
Packaging:
Box
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
136V
Voltage - Breakdown (Min):
152V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
219V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.9A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)