Taiwan Semiconductor Corporation 1.5KE22CAH
Part No.:
1.5KE22CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Description:
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO201
Comments
1.5KE22CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
1.5KE
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18.8V
Voltage - Breakdown (Min):
20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
51A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)