YAGEO 1.5KE8.2A/TR13
Part No.:
1.5KE8.2A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Aetrix1.5KE8.2A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-201 7.02V 12.1VE
Comments
1.5KE8.2A/TR13 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
P6KE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.02V
Voltage - Breakdown (Min):
7.79V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
125.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)