YAGEO 1.5SMC11A/TR13
Part No.:
1.5SMC11A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Aetrix1.5SMC11A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AB 9.4V 15.6V R
Comments
1.5SMC11A/TR13 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
1.5SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
9.4V
Voltage - Breakdown (Min):
10.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
15.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
97.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)