Bourns Inc. 1.5SMC22CA-Q
Part No.:
1.5SMC22CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
Aetrix1.5SMC22CA-Q.pdf
Description:
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO214AB
Comments
1.5SMC22CA-Q Specifications
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
1.5SMC-Q
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18.8V
Voltage - Breakdown (Min):
20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
49.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)