YAGEO 1.5SMC36CA/TR13
Part No.:
1.5SMC36CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Aetrix1.5SMC36CA/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AB 30.8V 49.9V
Comments
1.5SMC36CA/TR13 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
1.5SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30.8V
Voltage - Breakdown (Min):
34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
49.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)