YAGEO 1.5SMC47A/TR13
Part No.:
1.5SMC47A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Aetrix1.5SMC47A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AB 40.2V 64.8V
Comments
1.5SMC47A/TR13 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
1.5SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
40.2V
Voltage - Breakdown (Min):
44.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
64.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)