YAGEO 1.5SMC56A/TR13
Part No.:
1.5SMC56A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Aetrix1.5SMC56A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AB 47.8V 77V
Comments
1.5SMC56A/TR13 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
1.5SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
47.8V
Voltage - Breakdown (Min):
53.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
19.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)