Littelfuse Inc. 1SMA24AT3G
Part No.:
1SMA24AT3G
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Aetrix1SMA24AT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA
Comments
1SMA24AT3G Specifications
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Capacitance @ Frequency:
500pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)