Littelfuse Inc. 1SMB58AT3G
Part No.:
1SMB58AT3G
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Aetrix1SMB58AT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB
Comments
1SMB58AT3G Specifications
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Capacitance @ Frequency:
310pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)