Central Semiconductor Corp 1SMC54CA TR13 PBFREE
Part No.:
1SMC54CA TR13 PBFREE
Datasheet:
Aetrix1SMC54CA TR13 PBFREE.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC
Comments
1SMC54CA TR13 PBFREE Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)