Littelfuse Inc. 3.0SMC33A
Part No.:
3.0SMC33A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
Aetrix3.0SMC33A.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 70VC DO214AB
Comments
3.0SMC33A Specifications
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
3.0SMC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
70V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
365A (8/20µs)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)