Diotec Semiconductor 3.0SMCJ13CA
Part No.:
3.0SMCJ13CA
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Datasheet:
Aetrix3.0SMCJ13CA.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO-214AB
Comments
3.0SMCJ13CA Specifications
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
139.5A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)