Diotec Semiconductor 3.0SMCJ17A
Part No.:
3.0SMCJ17A
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Datasheet:
Aetrix3.0SMCJ17A.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO-214AB
Comments
3.0SMCJ17A Specifications
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
108.7A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)