Diotec Semiconductor 3.0SMCJ28A
Part No.:
3.0SMCJ28A
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Datasheet:
Aetrix3.0SMCJ28A.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO-214AB
Comments
3.0SMCJ28A Specifications
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
66A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)