Diotec Semiconductor 3.0SMCJ78CA
Part No.:
3.0SMCJ78CA
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Datasheet:
Aetrix3.0SMCJ78CA.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO-214AB
Comments
3.0SMCJ78CA Specifications
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)