YAGEO 5.0SMDJ12CA/TR13
Part No.:
5.0SMDJ12CA/TR13
Datasheet:
Aetrix5.0SMDJ12CA/TR13.pdf
Description:
5.0SMDJ, DO-214AB, 12V, 19.9V, R
Comments
5.0SMDJ12CA/TR13 Specifications
Series:
5.0SMDJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
252A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)