YAGEO 5.0SMDJ14A/TR7
Part No.:
5.0SMDJ14A/TR7
Datasheet:
Aetrix5.0SMDJ14A/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AB 14V 23.2V R
Comments
5.0SMDJ14A/TR7 Specifications
Series:
5.0SMDJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
216A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)