YAGEO 5.0SMDJ150CA-AT/13
Part No.:
5.0SMDJ150CA-AT/13
Datasheet:
Aetrix5.0SMDJ150CA-AT/13.pdf
Description:
TVS DO-214AB 150V 243V A
Comments
5.0SMDJ150CA-AT/13 Specifications
Series:
5.0SMDJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.6A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)