YAGEO 5.0SMDJ190CA/TR13
Part No.:
5.0SMDJ190CA/TR13
Datasheet:
Aetrix5.0SMDJ190CA/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AB 190V 310V RE
Comments
5.0SMDJ190CA/TR13 Specifications
Series:
5.0SMDJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
190V
Voltage - Breakdown (Min):
211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
308V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.2A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)