YAGEO 5.0SMDJ210A/TR13
Part No.:
5.0SMDJ210A/TR13
Datasheet:
Aetrix5.0SMDJ210A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AB 210V 349.5V
Comments
5.0SMDJ210A/TR13 Specifications
Series:
5.0SMDJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
210V
Voltage - Breakdown (Min):
237V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
340V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.7A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)