YAGEO 5.0SMDJ250CA/TR13
Part No.:
5.0SMDJ250CA/TR13
Datasheet:
Aetrix5.0SMDJ250CA/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AB 250V 425V RE
Comments
5.0SMDJ250CA/TR13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
250V
Voltage - Breakdown (Min):
279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
405V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.3A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)