YAGEO 5.0SMDJ28A/TR7
Part No.:
5.0SMDJ28A/TR7
Datasheet:
Aetrix5.0SMDJ28A/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AB 28V 45.4V R
Comments
5.0SMDJ28A/TR7 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
110A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)