YAGEO 5.0SMDJ30A/TR13
Part No.:
5.0SMDJ30A/TR13
Datasheet:
Aetrix5.0SMDJ30A/TR13.pdf
Description:
5.0SMDJ, DO-214AB, 30V, 48.4V, R
Comments
5.0SMDJ30A/TR13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
103A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)