YAGEO 5.0SMDJ36CA/TR7
Part No.:
5.0SMDJ36CA/TR7
Datasheet:
Aetrix5.0SMDJ36CA/TR7.pdf
Description:
5.0SMDJ, DO-214AB, 36V, 58.1V, R
Comments
5.0SMDJ36CA/TR7 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
86.1A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)