YAGEO 5.0SMDJ60A-AT/13
Part No.:
5.0SMDJ60A-AT/13
Datasheet:
Aetrix5.0SMDJ60A-AT/13.pdf
Description:
TVS DO-214AB 60V 96.8V A
Comments
5.0SMDJ60A-AT/13 Specifications
Series:
5.0SMDJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
60V
Voltage - Breakdown (Min):
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
51.7A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)