YAGEO 5.0SMDJ78CA/TR7
Part No.:
5.0SMDJ78CA/TR7
Datasheet:
Aetrix5.0SMDJ78CA/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AB 78V 126V
Comments
5.0SMDJ78CA/TR7 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
39.7A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)