Comchip Technology ASMBJ10CA-HF
Part No.:
ASMBJ10CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ10CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 10V 600W SMB BI-DIR AU
Comments
ASMBJ10CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
35.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)