Comchip Technology ASMBJ110A-HF
Part No.:
ASMBJ110A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ110A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 110V 600W SMB UNI-DIR
Comments
ASMBJ110A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)