Comchip Technology ASMBJ110CA-HF
Part No.:
ASMBJ110CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ110CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 110V 600W SMB BI-DIR A
Comments
ASMBJ110CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)