Comchip Technology ASMBJ11A-HF
Part No.:
ASMBJ11A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ11A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 11V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ11A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)