Comchip Technology ASMBJ120A-HF
Part No.:
ASMBJ120A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ120A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 120V 600W SMB UNI-DIR
Comments
ASMBJ120A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)