Comchip Technology ASMBJ120CA-HF
Part No.:
ASMBJ120CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ120CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 120V 600W SMB BI-DIR A
Comments
ASMBJ120CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)