Comchip Technology ASMBJ12A-HF
Part No.:
ASMBJ12A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ12A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 12V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ12A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)