Comchip Technology ASMBJ130A-HF
Part No.:
ASMBJ130A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ130A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 130V 600W SMB UNI-DIR
Comments
ASMBJ130A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)