Comchip Technology ASMBJ13A-HF
Part No.:
ASMBJ13A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ13A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 13V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ13A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)