Comchip Technology ASMBJ14CA-HF
Part No.:
ASMBJ14CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ14CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 14V 600W SMB BI-DIR AU
Comments
ASMBJ14CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)