Comchip Technology ASMBJ150CA-HF
Part No.:
ASMBJ150CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ150CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 150V 600W SMB BI-DIR A
Comments
ASMBJ150CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)