Comchip Technology ASMBJ15A-HF
Part No.:
ASMBJ15A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ15A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 15V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ15A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)